Bu siteyi kurmak aklıma doğup büyüdüğüm İzmir’den ayrı kaldığım yıllar içinde yerleşti. Uzaktayken çok sevdiğim İzmir ve Ege tatlarına hasret kaldım. Ancak memlekete her gittiğimizde oradan buradan bin bir rica ile toplarsak, kendi aracımızla evimize taşırsak hasretini çektiğimiz tatları soframıza koyabiliyorduk. Bu da beni “Nasıl daha kolay ulaşılabilir?” sorusuyla baş başa bıraktı.

2005 yılında çıktığım İstanbul macerasının bitişiyle, sokakları denize açılan, bir adımda kumsala ulaştığımız, keyifli kahkahalarla rahatça güldüğümüz güzel İzmir’ime 2 yıl önce kavuştum.

Köpeklerimiz ve kedilerimizle keyif içinde yaşadığımız, tekrar harika dostluklar kurduğumuz İzmir’imize, Egemize kavuştuktan sonra hayat bir de sürpriz yaptı bize. Yaşama sevincimizi katlayan Deniz kızımızı verdi.

Gelir gelmez harekete geçirmeye karar verdiğim sitemiz de Deniz’i bekledi. Deniz ile şekillendi.

Bu siteden sizlere ulaştırmak istediklerimiz zaman içinde birazcık palazlandıkça, sizin taleplerinizle, emekçi ev kadınları üretecek, biz o ürünlere ulaşacağız ve size ulaştıkça çoğalacağız.

Ben ve ekibim yıllarca iş hayatında kazandığımız deneyimlerimizden faydalanarak, emekle üretenlere de misliyle kazandırarak, sizlere ulaştırmak istiyoruz. Bizi takipte kalın, Ege tatlarını özleyen ve hiç tatmamış tanıdıklarınıza önermeyi unutmayın.

Ege’nin toprak kokan bağlarından, güneşli dağlarından, bereketli alatav topraklarından gelen, Ege kadınının lezzeti aktaran parmaklarıyla toplanmış, harmanlanmış, kıvam verilmiş ürünlerine hasretseniz tam da doğru yerdesiniz.

O eski tatları arar olduk. Uzaklaştık türlü nedenlerle hepimiz. Ya kendi memleketimizde hasret kaldık. Ya da başka memleketlere gitmek zorunda kaldık. İş hayatına şehir hayatına daldık bize o güzel ürünleri hazırlayan insanlardan koptuk. Sonra bir baktık ki nasıl yapacağımızı hiç öğrenmemişiz.

Şahsen ben yapmaya çalıştım denedim. Bir kısmını becerdim de. Ama aynı tadı, kıvamı pek yakalayamadım. İşin aslının farklı olduğunu anladım. Her şey yerel malzemeyle yerlinin elinde hazırlanırsa güzeldi.

Nasıl ki Şevkedibostan(akkız), radika, ebegümeci(cacık) gibi ürünlerin hası ancak Ege topraklarında yetişiyorsa, nasıl ki midyesi bile bir başkaysa diğer bütün ürünler de farklıydı.

“Toprağa vereceksin ki sana versin” der dedem.

“İşlemeyi bileceksin ki seni doyursun tat al” derdi elleri kına kokulu nenem.

Size, mevsiminde yetişen ürünleri, onlarla hazırlanan geleneksel tatları, sizin isteğiniz üzerine hemen satın alımını yapacağımız ürünleri göndereceğiz.

Soğuk zincirimiz henüz olmadığı için bazı tatları istesek de ne yazık ki ilk başta gönderemeyeceğiz. Ama zamanla o da olacak.

Köylerimizdeki annelerin, yengelerin, ablaların evlerinde ürettiklerini, amcaların, dedelerin, ağabeylerin ektiklerini size ulaştıracağız. Köyümüzdeki ailelerin kendi yiyecekleri gibi hazırladıkları ürünleri bulup göndereceğiz. En çok kendi kazancımızı değil, en çok onların kazancını düşüneceğiz.

İddiamız damağımızda tadı kalan “ah olsa da yesek”, “İzmir kokan, Ege kokan” dediğimiz tatları size ulaştırmak.

Ürünlerimizin çoğunluğunu sınırlı stoklarla sunabiliyoruz. Çünkü hepsi evsel, sınırlı üretim. Tercih ettiğimiz tedarikçilerimiz küçük üretici çiftçi aileleri. Evlerine katkı sağlamaya çalışan emekçi ev hanımlarının ürünleri.

Mevsiminde yetişen Ege otlarını ya da sizin istediğiniz, özlediğiniz tatları da sizlere belirli günlerde ve mevsiminde kargolayabileceğiz.

Ürünlerimiz!